Fronius SYMO

je nový kompaktný trojfázový striedač od lídra kvality-Fronius. Maximálna flexibilita pri navrhovaní systému, optimálne symetrická dodávka energie do siete a do elektrických zariadení. Funkcia pre optimalizáciu vlastnej spotreby robí Fronius SYMO obzvlášť atraktívny a to najmä pre domácnosti.

menic fronius

Nový rad Fronius SYMO beztransformátorových trojfázových meničov ponúka zariadenia v  3, 3.7, 4.5, 5, 7,  8.2, 10 a až do 20 kW kategóriách.

Vysoké systémové napätie do 1000 voltov, široký rozsah vstupného napätia (150-800 V) a skutočnosť, že zariadenie môže byť použité v interiéri aj exteriéri ponúka maximálnu flexibilitu, pokiaľ ide o konštrukciu systému. To robí Fronius SYMO menič osobitného záujmu u inštalačných technikov i koncových zákazníkov. A čo viac, inovatívny sklopný systém umožňuje montáž a inštaláciu zariadení ešte jednoduchšiu.

Fronius SYMO má integrované rozhranie Ethernet a vstavané WLAN rozhranie ako štandard ktorý umožňuje priame pripojenie k internetu a k smartfónom (Fronius Solar.web Fronius Solar.web App).

„Energy Management Relay“je  tiež súčasťou štandardnej výbavy, Fronius SYMO významne prispieva k optimalizácii vlastnej spotreby, čo je dôvod, prečo je obzvlášť vhodný pre použitie v domácnostiach.
Fronius SYMO hrá významnú úlohu pri zabezpečovaní statickej a dymanickej podpory siete AC. V dôsledku týchto „Pokročilé funkcie Grid“, Fronius SYMO už spĺňa požiadavky zajtrajška , čo zabezpečuje funkcia Smart Grid Ready, a preto ho možno považovať za striedač budúcnosti.

V roku 2013 dostal Fronius SYMO Plus X Award-prestížnu svetovú cenu za inovácie.

Symo meniče: